Zajímá vás laserové epilace a cena, kterou za ni zaplatíte? Hledáte hlavní kritéria, která ovlivňují, kolik za daný zákrok zaplatíte? A také, jak ušetřit, aby jste si mohli dovolit co nejkvalitnější ošetření? Máme pro vás tipy, jak na to. 

Hlavní faktor, který nejvíce ovlivňuje při laserové epilaci její cenu, je rozsah ošetření

Hledáte-li, kolik za laserovou epilaci zaplatíte, musíte si nejdříve přesně říci, jakou část těla si chcete nechat ošetřit. Bude se jednat o podpaží, ruce nebo lýtka? Na vašem rozhodnutí totiž závisí to, kolik vás bude daný zákrok stát. Čím větší plocha k ošetření, tím více zaplatíte. Nejdražší partií většinou bývají záda a nohy. V případě, že se chcete zbavit jen srostlého obočí nebo knírku nad rty, pak zaplatíte o poznání méně. Zlatým středem bývá ošetření podpaží a třísel. 

Další důležitým bodem je i výběr samotného salonu nebo kliniky, kde vám proceduru provedou

I v tomto případě se mohou ceny velmi lišit. Prestižnější kliniky či kosmetické salóny budou většinou o něco dražší než provozovny, které své jméno ještě vybudované pořádně nemají. Nezáleží však jen na jméně. Vyšší cena většinou znamená i lepší zázemí, kvalitnější přístroje i personál. 

Pozor na podezřele nízké ceny. Ušetřené peníze se vám nakonec mohou prodražit. Například výsledky nebudou takové, jaké si přejete a vy se pak stejně budete muset svěřit kvalitnější avšak dražší konkurenci. Takže vytoužené svůj sen o hladkém těle nakonec zaplatíte rovnou dvakrát. 

Typ laseru také hraje roli 

Procházeli jste jednotlivé salony a kliniky a narazili na to, že ceny jsou někdy velmi odlišné? Jedním z důvodů mohou být i přístroje, které se na daných místech používají. Certifikované lékařské nebo alexandritové lasery jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších a nejúčinnějších. Ovšem jejich pořízení a certifikace personálu stojí nemalé částky. Ty se promítnou právě i na ceně, kterou za ošetření zaplatíte.

Jste z Prahy či jiného většího města, nebo se necháváte ošetřit v menším městě? I zde mohou být cenové rozdíly 

I na lokalitě velmi záleží. V centrech velkých měst mívají většinou vyšší cenové hladiny než v provozovnách, které jsou někde v okrajových čtvrtí malých měst regionů. Na druhou stranu. Dobrá dosažitelnost znamená i rozsáhlejší klientelu a tím pádem i více zkušeností. A většinou i lepší vybavení. 

Chcete-li opravdu trvalý výsledek, počítejte s tím, že budete muset absolvovat více než jednu proceduru

I když už i po jednom sezení je vidět rozdíl, k dosažení opravdu dlouhodobých výsledků, budete potřebovat více sezení. Chloupky totiž nerostou všechny naráz, a proto je potřeba několika opakování, aby došlo k likvidaci všeho ochlupení. Tedy i toho, které v době prvních ošetření ještě bylo příliš malé pro to, aby jej laser detekoval a zlikvidoval. 

Také mějte na paměti, že čím více chloupků vám příroda nadělila, tím více sezení bude potřeba. Kolik sezení vás čeká, dokáží odhadnou zkušení profesionálové už při samotných konzultacích. 

Chcete kvalitu? Zde jsou možnosti, jak ulevit svoji peněžence a přitom si dopřát kvalitní ošetření

  • Mnoho kosmetických salónů i klinik má na svých stránkách velmi často různé akce či slevy. Snažte si je pohlídat. Úspora může být veliká. 
  • Kosmetické salóny většinou mívají o něco nižší ceny než kliniky plastické chirurgie. V případě, že mají certifikované a moderní vybavení, mohou dosáhnout stejných výsledků jako v případě zmiňovaných lékařských zařízení. 
  • I předplacením několika ošetření najednou můžete velmi často citelně snížit cenu za jednotlivé sezení. Tato varianta se hodí se nejen v případě, kdy chcete ušetřit, ale také v případě, že máte obavy, že se vám do dalších sezení nebude chtít z důvodu nedostatku vlastní disciplíny. Předplatné vás k tomuto kroku donutí. 

 

Také vás laserová epilace láká? Co považujete za její největší výhodu?

Růžena Hlavsová