Pokud vás čím dál víc obtěžuje otisk mladistvé nerozvážnosti na vašem těle – nepříliš povedené nebo neaktuální tetování – a rozhodli jste se, že musí z vašeho těla zmizet, bude vás nejspíš zajímat, v jakém rozpětí se aktuálně pohybují ceny za odstranění tetování.

Máte štěstí, nabídky klinik a někdy i salónů, které jsou schopny tetování nejen provést, ale i odstranit, se postupem času rozšiřují a po této službě sahá čím dál více lidí. Prozradíme vám, kolik za odstranění zaplatíte a poradíme, čemu se vyvarovat, aby výsledek nedopadl hůře než originál.

 

Cena odstranění tetování se odvíjí od velikosti

Při odstranění nerozhoduje umístění ani stáří tetování, důležitý je zejména rozměr plochy, kterou zabírá. Ceníky se obvykle odvíjí podle centimetrů čtverečních, větší tetování pak často mají “množstevní slevy”. Pokud se pokusíme cenu zobecnit, odstranění menšího nápisu se pohybuje v řádech stokorun, na obrázek střední velikosti si přichystejte tisíce a pokud se chystáte vyčistit celá záda, částka se patrně přehoupne do desítek tisíc.

 

Metody odstraňování: historie a současnost

Ještě v nedávné minulosti se tetování likvidovalo složitým a hlavně bolestivým procesem, který málokdo absolvoval dobrovolně. Některé zastaralé způsoby najdete v seznamu níže.

  • vybrušování
  • solný roztok
  • chirurgický zákrok
  • frézování

Nemusíte se bát, tyto metody už dnes podstupuje málokdo, jelikož existuje daleko efektivnější, levnější a hlavně prakticky bezbolestné řešení.

Drtivá většina tetování se dnes odstraňuje za pomoci laseru, nabídka těchto služeb zažívá v posledních letech obrovský boom, čímž se snižuje také cena.

 

5 zásadních výhod odstranění pomocí laseru

  1. metoda je prakticky bezbolestná
  2. odstraní tetování bez následků, kůže se vráti do původního stavu
  3. je cenově dostupné
  4. hojení zabere zanedbatelné množství času
  5. lze odstranit také permanentní make up

 

Na co si dát pozor?

Vyhněte se zejména podezřele nízkým cenám. Jelikož se jedná o zásah do vaší kůže, levné lasery či amatérská obsluha vám mohou způsobit řadu potíží. Rovněž se mějte na pozoru, pokud máte sklon k tvorbě obnovujících se jizev a také pokud jste těhotná či kojící žena. Vždy vyhledejte odborníka, pokud si se zákrokem nejste zcela jisti, poraďte se nejdříve s vaším lékařem.

 

Pár dobrých rad závěrem

Vaše nepodařené tetování vrátit nelze, zkuste však jít příkladem svému okolí a případně svým dětem. Tetování je spontánní záležitost, ale je dobré se nad ním nejprve zamyslet a zvážit, zda jméno vaší lásky na předloktí zůstane skutečnou “4 ever” záležitostí či zda vášeň pro hudebního interpreta vydrží až do konce vašeho života. Pokud nechcete o “kérku” přijít úplně, můžete také zvážit její překrýtí.

 

Nešetřete na tatérovi

Tatérů je mnoho, těch amatérských ještě více a pravděpodobně nikdo nechce, aby se umělec trénoval právě na vaší kůži. Pokud nejste zastánci volného stylu a chcete opravdu kvalitní práci, vyhledejte nejprve předchozí výtvory vybraného tatéra a nebojte se připlatit – tetování máte na celý život…i když toto pravidlo dnes už tak docela neplatí. Odstranění tetování však bývá obvykle nákladnější než jeho vytvoření.

Máte nepodařené tetování? Byl to mladistvý úlet nebo hec pod vlivem alkoholu? Přemýšlíte nad odstraněním? Podělte se s námi v komentářích.

Růžena Hlavsová