Nároky na vzhled stále vzrůstají a zvlášť u žen může ochlupení působit nepatřičně, i když je přirozené. Laserová epilace chloupků na rukou tak patří mezi běžné zákroky. Tam, kde jsme si ještě před několika lety vystačily s vyholeným podpažím a hladkýma nohama, dnes nastupuje kult absolutně holého těla. Než se ale pustíte do boje s ochlupením, nastudujte rizika a výhody strojové depilace, ať nešlápnete vedle. Neriskujte popálenou kůži.

Laserová epilace chloupků na rukou se ukazuje jako nejvýhodnější

Pokud si depilujete nohy, působí pak nevyváženým dojmem, když si necháte porostlá předloktí. Na blondýnkách s jemnými, téměř neviditelnými chloupky to nevypadá špatně, ale husté tmavé chloupky už mohou vypadat, jako že o sebe příliš nepečujete.

Oholení předloktí nepřipadá v úvahu, protože vám hned další den začne rašit strniště, které bude horší, než normální délka porostu. Navíc, když žena na dotek škrábe, není to moc příjemné. Voskovou depilaci musíte nejpozději každé tři týdny opakovat a právě proto je ideální laserová epilace. Chloupků na rukou se tak zbavíte už natrvalo, což vás v součtu vyjde levněji, než celoživotní holení či vytrhávání. Když například používáte elektrické strojky, tak chlupů sice postupně ubývá, ale rostou vám i po třiceti letech trhání.

Kompletní série laserové epilace vás zbaví chloupků na rukou už navždy

Chloupky na rukou musíte tak jako porost ostatních tělesných partií ošetřit víckrát, protože paprsek zničí jen aktivní cibulky, ze kterých právě roste chlup. Ty ostatní laicky řečeno nevidí, protože v nich není pigmentem zbarvený chloupek, na jehož barvu laser reaguje.

Většině z nás roste asi čtvrtina z celkového ochlupení, která se zhruba po 6 týdnech uloží ke spánku a začne růst další čtvrtina a tak pořád dokola. Pokud to tedy myslíte s finanční i časovou investicí do laserové epilací chloupků na rukou vážně, připravte se na sérií zhruba pěti po sobě jdoucích sezení v průběhu 30 týdnů. Tento maraton si ideálně naplánujte mimo letní období, abyste se mohly normálně opalovat. Pokožku ošetřenou laserem je totiž nutné chránit před UV zářením a je dost nepříjemné, když se v horku paříte v dlouhých rukávech.

Kvalitní laserová epilace chloupků na rukou nebolí

Sice ještě stále narazíte na pracoviště, kde hazardují se zastaralými lasery, ale vzhledem k jejich pochybnému výkonu postupně zanikají. Repasované přístroje nebo asijské napodobeniny mohou mít řadu vedlejších účinků a ošetření bývá hodně nepříjemné. Reálně vám hrozí povrchové popálení kůže a tvorba nežádoucích pigmentových skvrn.

Raději navštivte salon, kde vám nabídnou bezpečnou laserovou epilaci chloupků na rukou a na ostatních částech těla. Ptejte se, jaké používají lasery. Ty moderní mají kvůli bezpečnosti chlazenou hlavici. Laserovou epilaci chloupků na rukou pak vnímáte maximálně jako lehké brnění. Žádné utrpení vás rozhodně nečeká. Moderní studia také disponují stroji s různými vlnovými délkami. Ty dokáží na rozdíl od předchozích generací laserů zničit i světlé ochlupení a poradí si i s opálenou kůží.

Teď už máte základní přehled o přínosech laserové epilace chloupků na rukou, která vás jednou provždy zbaví huňatých předloktí. Pokud vám rostou viditelné chlupy i na prvním článku prstů a na hřbetech rukou, není problém poslat několik světelných pulsů i do těchto míst. Někdy je kromě předloktí nutné ozářit i část paže nad loktem, aby byl výsledek perfektní. Až si budete vyhlížet vhodné pracoviště, ověřte si kvalitu přístrojů a také proškolení personálu.

Růžena Hlavsová