Dřezové baterie se v regálech obchodů a na řádcích eshopů vyskytují v hojném množství. Vybrat si mezi záplavou různých druhů, velikostí a vzhledu na první dobrou, je přetěžká disciplína. Připravili jsme pro vás proto několik jednoduchých rad a tipů, které vás tímto výběrem provedou. Na co je třeba se nejvíce soustředit?

Umístění dřezové baterie

V závislosti na tom, kde přesně mají být dřezové baterie umístěné, existuje několik jejich druhů. Nástěnná varianta je řešením, u kterého si musíte dát veliký pozor na volbu velikosti a polohu trubice, která musí dosahovat až nad samotný dřez.

Stojánkové baterie se instalují přímo na dřez, případně kuchyňskou linku. Jde o nejtradičnější variantu. Jako třetí možnost fungují podomítkové baterie, který mají veliký designový benefit. Ze zdi totiž kouká pouze trubice a ovládání baterie, zbytek je zabudován ve zdi.

Volbu správného umístění nejvíce ovlivňuje vzhled baterie a dřezu, je tedy pouze na vašich preferencích, jaké zvolíte.

Důležité parametry

Pro to, aby dřezové baterie fungovaly co nejlépe (nejjednodušeji, nejekonomičtěji), je nutné sledovat tyto tři parametry:

Způsob ovládání

Nejvýhodnější je volit co nejjednodušší ovládání. To se skrývá v pákových bateriích, které z praktických důvodů v posledních letech nahradily ty kohoutkové. Disponují totiž lepší těsností a především snazší regulací teploty vody.

Úspora vody

Pokud hodláte řešit i finanční úsporu, dobrou volbou budou vždy baterie s termoregulací vody. Při pouštění teplé vody tak nebudete muset dlouho čekat, než vám teplá skutečně začne téct.

Dostatečný prostor v okolí baterie (výška baterie)

 Vychytávky navíc

Je dobré, když dřezové baterie umí i něco navíc. Pro naplnění konvice či hrnce nebo pro ulehčení mytí, ať už nádobí nebo dřezu samotného, jsou výhodné baterie s výsuvnou sprchou. Pokud potřebujete naopak získat více prostoru, vězte, že existují otočné baterie. Jednoduše je celé sklopíte dolů – vodorovně s dřezem.

Velmi praktické jsou baterie s granitovým vzhledem. Nezanechávají na sobě žádné kapky a pozůstatky vodního kamene.

Růžena Hlavsová