Svůj velký boom zažily hladké podprsenky již na prahu nového milénia. Od té doby stále více žen vyhledává bezešvé varianty spodního prádla a to hlavně pro komfort, který při nošení poskytuje a jeho všestrannost. Pravda, hladký design akcentuje především funkčnost modelu, to ale neznamená, že třeba hladké podprsenky nejsou svůdné! 

Hladké podprsenky využijete téměř při každé příležitosti.

Obrovskou výhodou bezešvých podprsenek je právě široké spektrum jejich použití a skutečnost, že dokonale sednou, ať už ženám s menším poprsím, tak i těm s větší velikostí.

Hladké podprsenky se vyrábí v nejrůznějších variantách – naleznete mj. ty s push-up efektem, tzv. T-shirt bra, s výztuží i bez, nebo sportovní modely. Společné mají to, že bezchybně přilnou k ňadrům, poskytnou jim žádanou podporu a vytvoří precizně hladkou siluetu. Budou vaší ideální volbou zejména pod těsnější nebo transparentnější topy a šaty. Jejich použití se ale samozřejmě neomezuje jen na tyto případy. Pro jejich pohodlnost si je ženy oblíbily na běžné nošení či při fyzických aktivitách. 

Unikátní postup výroby hladkých podprsenek je často tajemstvím. 

Víte, že jedna podprsenka se skládá ze 40 až 50 různých komponentů? Aby se nevzhledně nerýsovala pod oblečením a neshodila tak celý look, bylo zapotřebí vyvinout technologické postupy, které by umožnily spojit jednotlivé dílky téměř neviditelně. Jaké metody se používají? 

  • Heat molding

Metoda umožňuje výrobu košíčku z jednoho kusu materiálu. Tkanina či pěna se za vyšší teploty tvaruje pomocí speciální formy odpovídající anatomickému tvaru prsu. 

  • Welding (svařování) 

Tato technologie posunula výrobu bezešvého prádla kupředu a zdokonalila jeho funkční vlastnosti. Jedná se v podstatě o svaření částí tak, aby přechod mezi nimi byl hladký a nedráždil pokožku. Výrobci welding provádí každý trochu jiným způsobem a přesný postup neprozrazují!

  • Ultrasonic 

Spojení jednotlivých dílků podprsenky pomocí speciálních ultrazvukových svařovacích strojů představuje naprostou technologickou špičku. Tato metoda je finančně nákladná, ale garantuje ploché úhledné spoje, které jsou navíc velmi rezistentní. 

Jaký materiál se používá nejběžněji? 

K výrobě se nejčastěji používá jemné mikrovlákno, které lze velmi snadno modelovat do požadovaného tvaru, rovněž své nositelce přináší tolik požadované pohodlí – neškrábe, nezařezává se, dobře odvádí pot a dýchá. Určitě oceníte i to, že díky skvělým absorpčním vlastnostem velmi rychle schne a nevyžaduje extrémně náročnou péči

Kdo říká, že bezešvé prádlo nemůže být sexy!? 

Hladké podprsenky možná primárně kladou důraz na svou funkční stránku, to ale neznamená, že byste nenašla estetické a velmi ženské kousky!

 Základní barevná paleta ve spojení s minimalistickým designem podtrhne vaší přirozenou krásu a působí elegantním, čistým dojmem. Pokud přeci jen hledáte modely o něco zdobnější, vězte, že i pro vás jsou připraveny modely v nepřeberné množství barevných provedení, s nejrůznějšími potisky a jemnými dekorativními detaily. 

Hladká podprsenka by neměla chybět žádné dámě. 

Podle průzkumů ženy průměrně vlastní 9 podprsenek, přičemž nejčastěji oblékají 6 z nich. Ujistěte se, že součástí vašeho šatníku je alespoň jeden bezešvý kousek, jehož komfort a univerzální nositelnost jen tak jiný typ podprsenky nepřekoná! 

Preferujete na běžné nošení prádlo minimalistické designu nebo si neodpustíte zdobené varianty? 

Růžena Hlavsová