Vycházíte z vany nebo sprchového koutu, příjemně nahřátí a najednou ztuhnete – kontakt s chladnými dlaždicemi totiž není nic příjemného a navíc je tu riziko uklouznutí. Výběr správné koupelnové předložky může vypadat jako jednoduchá záležitost, i tady je ale potřeba zvážit několik věcí, než si některou koupíte. Navíc správně zvolená koupelnová předložka dokáže povýšit i obyčejnou koupelnu na domácí lázně. Nevěříte?

Před tím, než půjdete vybírat koupelnovou předložku si promyslete, jak chcete, aby fungovala. Co je pro vás důležité a proč ji vlastně chcete kupovat. Estetické důvody odložte až na poslední chvíli.

  •   U koupelnové předložky je důležitá její trvanlivost. Koupelnové prostředí je náročné na vybavení, je tam stále vyšší vlhkost vzduchu a přebytek vody, zvláště pak v koupelnách bez oken, kde se nedá přímo větrat. Polyester, nylon a polypropylen jsou proto nejčastější materiály, které se na výrobu koupelnových předložek používají. Je totiž prokázaná jejich odolnost proti plísním. Syntetická vlákna navíc rychle vsáknou vodu, rychleji schnou a mají delší životnost.
  •   Před koupí rozhodně zvažte velikost vaší koupelny. I když na první pohled může podložka vypadat přiměřeně velká, při umístění na podlahu, můžete zažít nemilé překvapení. Zasekne se vám o dveře, nebo bude zasahovat do prostoru toalety, kam ale například chcete třeba umístit zase podložku jinou. Všechny rozměry si proto před tím ověřte.
  •   Kdo bude podložku používat? Vy? Děti? Prarodiče? Do dětské koupelny volíte kromě vhodného vzoru především co nejvíce bezúdržbovou podložku, zatímco do koupelny, kterou používá někdo starší, budete řešit, aby měla skutečně funkční protiskluzovou úpravu. Jinak vybíráte pro vaši koupelnu doma, pro koupelnu na chalupě či například v kanceláři.

Druhy předložek

  1.     Látkové

Ty jsou asi na dotek nejpříjemnější. Zpravidla jsou ušité z froté nebo s většími oky, které působí skoro až „chlupatým“ dojmem. Vaše nohy budou v teple a budou se cítit příjemně. Negativum těchto předložek je, že se musí častěji prát i z hygienických důvodů. Bohatě vám ale péči vrátí. Určitě je potřeba si při koupi předložky pohlídat, aby měla neklouzavé spodní pásky.

  1.     Plastové

Jednoznačně nejvíce hygienické řešení. Snadno se dá umýt jen pod tekoucí vodou, neklouže, a ještě vám může poskytnout komfort masáže nohou v případě vystouplých bodů. Na nohy ale není tak teplá a pohodlná. Odborníci ji proto doporučují spíš do méně frekventovaných koupelen, případně na cestování pro uživatele, kteří se bojí uklouznutí.

  1.     Pěnové

Měkká neklouzavá podložka, která je příjemná na nohy. Nemusíte jí prát, stačí osprchovat či umýt. Její pořizovací cena bývá nižší. Je ale potřeba dbát na to, aby vždy pořádně proschla, nasaje totiž vodu hned a dlouho trvá, než se prosuší, zvlášť, pokud ji necháte ležet na podlaze.

Dolaďte si koupelnu podle vašeho vkusu třeba 3D podložkou

A pak už jen vybíráte vzor. Množství designu je prakticky nekonečné. Máte rádi moderní s čistými liniemi či odvážnými tvary? Nebo tradiční s klasickými orientálními motivy připomínající koberce? Nebo budete volit raději univerzální, aby příliš  nenarušil design vaší koupelny? Výběr je opravdu široký! Sladit lze předložky spolu s ručníky či roletami v koupelně, nebo dokonce přizpůsobit koupelnu vzhledu celého bytu. Výhodou pak určitě budou koupelnové sady, které nabízí špičkoví prodejci. Při jejich koupi se tak vyhnete tomu, že bude váš interiér působit jako ´každý pes, jiná ves´. Předložku můžete pořídit i kolem vaší toalety s připraveným vykrojením tak, abyste v případě použití měli nohy stále v pohodlí a teple.

Zajímavým řešením mohou být i 3D vzory na předložkách, které doplní vaši koupelnu a mnohdy mohou pomoci vytvořit dojem, že je například větší. Vzory se tvoří fototiskem v kombinaci s pestrými a věrnými barvami, které na předložce u kvalitních výrobků vydrží. Jindy nudnou jednobarevnou koupelnu tak rozsvítí kvetoucí levandule, spadané podzimní listí nebo vyskládané kamení. Tento typ podložek je ze 100% polypropylenu a mohou se prát na 30 stupňů bez použití aviváže. Najděte tu pravou!

Jakou koupelnovou předložku byste zvolili vy? přispějte do komentářů!

Růžena Hlavsová