Zájemci o nastřelování vlasů v Praze, radujte se. Přestože je tento obor v ČR ještě poměrně v plenkách, v hlavním městě se již objevují kliniky, které se vyrovnají těm tureckým.

Používají stejné metody, zaměstnávají špičkové odborníky a vlastní unikátní přístroje. Trpíte-li lokální nevratnou ztrátou kštice a přemýšlíte o jejich nastřelení, přečtěte si tyto informace. Přesvědčíte se, že problém je řešitelný a nemusíte kvůli tomu cestovat do zahraničí. Platí zde ale také výjimky.

 

Nastřelování vlasů rovná se transplantace vlasových cibulek

Zjednodušeně řečeno, výkon spočívá v odebrání vlasových váčků z dárcovské oblasti a jejich přenesení do oblasti holé. Jako dárcovské místo slouží týl, protože tady platí rozkaz nepadat. To není vtip. Místní cibulky opravdu nesou genetickou informaci, která zajišťuje jejich odolnost, a tento atribut si naštěstí zachovají i po transplantaci na jiné místo.

 

Chirurgický zákrok v lokální anestezii

Proces přenosu je díky lokální anestezii bezbolestný a trvá několik hodin. Často se musí 2x až 3x zopakovat, aby se dosáhlo potřebného krytí. Záleží na velikosti holé partie a na hustotě okolní kštice.

 

3 metody pro novou kštici

Stejně jako v Turecku, se k nastřelování vlasů v Praze používají tyto způsoby.

  • FUE
  • GHO
  • DHI

Metoda FUE se v současnosti využívá nejvíce

Štěpy s vlasovými folikulami se odebírají mikrojehlou a pomocí speciálního implantátoru se vkládají do malinkých vpichů v přijímající oblasti. Při tomto ošetření vznikají jen minimální, téměř neviditelné, jizvičky a nehrozí žádné vedlejší účinky.

 

Metoda GHO je velmi přesná, ale velmi drahá

Folikuly se neodebírají celé, pouze jejich vnější část. Část cibulky tak zůstane i na dárcovském místě. Nevýhodou tohoto zásahu je oholení větší části hlavy a vznik drobných ranek. A také vyšší cena.

 

Metoda DHI jako varianta metody FUE

Jde o mikrotransplantaci, kdy se v podstatě odebírá jeden folikul po druhém. Každý folikul se implantuje unikátním nástrojem ve specifickém úhlu, směru i hloubce. Zákrok musí provádět speciálně vyškolený chirurg.

Pamatujte, že u každého způsobu vlivem šoku transplantované vlasy během prvního měsíce většinou vypadnou. Cibulky však zůstávají a nastartují růst odolnější druhé várky.

 

Muži versus ženy

Navzdory tomu, že transplantace je ideální volbou pro 90% mužů trpících plešatěním, u něžnějšího pohlaví to neplatí. Ženám totiž většinou vypadávají vlasy po celé hlavě stejně, tedy i v obvyklé dárcovské oblasti. Podle odborníků je vhodnými kandidátkami na výkon jen 5% žen. V podstatě se jedná pouze o dámy, které trpí plešatěním v důsledku traumatu nebo mechanické či trakční alopecie.

Víte, že trvalá ztráta vlasů postihuje zhruba 60% mužů a 30% žen?

 

Cena za krásu

Nejnižší cena nastřelování vlasů v Praze začíná na 50 000,- Kč. Suma se odvíjí od velikosti místa, které je potřeba ovlasit. Podle toho se určí množství odebraných štěpů. 1 štěp stojí cca 100,- Kč a vyrostou z něho maximálně 3 chlupy. V Istanbulu je cena výkonu nižší, připočítat ale musíte letenku a ubytování.

 

Kdo má šanci ušetřit?

Kudrnatá a vlnitá kštice zaručuje potřebu menšího množství štěpů, protože díky svému kroucení pokrývá více pokožky. Platí zde za málo peněz hodně muziky, respektive za méně peněz hustší efekt.

Nastřelování vlasů v Praze se provádí stejným způsobem jako v Istanbulu.

Podmínky a úspěch zákroku jsou totožné, protože hlavní roli hraje vždy klient a jeho genetické vybavení. Jediné, co musíte dobře zvážit, je cena.

Nechte si udělat předběžnou kalkulaci na klinice v Praze a zjistěte si ceny letenek a ubytování v Istanbulu.

Ať víte, na čem jste.

 

Máte zkušenost s nastřelováním vlasů v Praze či v zahraničí?

Budeme rádi, když se o ní podělíte.

Věříte, že v Turecku jsou lepší odborníci, nebo byste se bez obav svěřili do zlatých českých ručiček? Dejte nám to vědět do komentářů.

Růžena Hlavsová