Noční košilky na ramínka můžou být smysluplným nočním prádlem. Pokud máte doma staré, několik let používané noční košile, vyhoďte je a pořiďte si modernější kousky, které obohatí váš šatník. V nabídce najdete různé modely, barevné variace a velikosti. Můžete si také zvolit šířku ramínek a celkovou délku košilek na ramínka. Vybírat můžete z různých typů značek. Nejlevnější noční košilku na ramínka koupíte kolem dvou set korun.. Ta nejdražší vás mohou vyjít i desetkrát dráž. 

Široký výběr nočních košilek na ramínka v obchodních řetězcích 

Obchody nabízejí noční košilky s dlouhým nebo krátkým rukávem, noční košilky na ramínka či saténové košilky. Lákají vás právě košilky na ramínka? Pokud máte rády během noci odhalená ramena a ruce, pak pro vás  bude tato košilka správnou volbou a budete spokojeny. V nabídce najdete noční košilky s úzkými nebo širšími ramínky. Vybranou košilku můžete doplnit krajkou nebo mašlí a vznikne tak sexy spodní prádlo, které nejen vám přinese potěšení. Pokud máte rádi pohodlí, nemusíte experimentovat.  Záleží pouze na vás v čem se budete cítit lépe a pohodlněji.  

Z jakých materiálů se noční košilky dělají?

Košilky  bývají nejčastěji vyrobeny z bavlny, saténu nebo viskózy. Bavlněné košilky jsou ryze přírodní a krásně obepnou vaše tělo;  budou příjemné na nošení a zajistí komfort. 

Satén je textilie disponující vysokým třpytem na vrchní straně látky. Vyrábí se z bavlněné příze a je vhodný na plesové šaty a spodní prádlo včetně nočních košilek. Satén je velice jemný na dotek, příjemně chladí a zajistí vaši sexuální atraktivitu. 

Viskóza je polo umělým vláknem, které svým vzhledem připomíná bavlnu. Košilky z viskózy jsou pohodlné, vzdušné, výborně absorbují pot a příjemně ochlazují. Další výhodou je, že košilky z tohoto materiálu nejsou drahé.  

Péče o košilky 

Košilky z viskózy je třeba prát velice šetrně. Při praní používejte  speciální prací gel, který je navržen pro praní citlivého prádla. Viskóza není příliš pružná, proto se vám může stát, že při praní noční košilky vypadat pomačkané. Proto se k viskóze často přidává elastan, který zvyšuje pružnost oděvu. Po vyprání můžete košilku snadno vyžehlit. Viskóze nevadí intenzivnější teplota. Při žehlení košilky žehličku nastavte na vlnu nebo bavlnu. Saténové košilky vyperte ručně nebo v pračce maximálně na 40 stupňů. Používejte pouze speciální tekuté prací gely. Saténové košilky nesmí být vystaveny bezmyšlenkovité údržbě. Po vyprání je můžete vyžehlit. Vyhněte se ale využívání páry při žehlení a doporučujeme vám přes saténovou látku přehodit látku pevnější, která zabrání poškození prádla během žehlení. Bavlněné noční košilky se nejčastěji perou při teplotě 40-60° C. Bavlněné košilky po vyprání vyžehlete. Při údržbě košilek je třeba následovat pokyny na štítku oblečení. Jedině tak si můžete být jisti, že nedojde k poškození vašeho oblíbeného prádla. 

Obohaťte svůj šatník o nový kousek spodního prádla a nechte se doma rozmazlovat. Zakoupením noční košilky na ramínka neuděláte chybu. Dopřejte si i vy pohodlí, které si zasloužíte po náročném dni v práci. 

Růžena Hlavsová