Sexuální fetišismus. Fenomén, který by se obecně  dal popsat jako obliba nebo sexuální uctívání jednotlivých částí lidského těla či konkrétních věcí. Toto uctívání má vždy výrazný erotický podtext a bezpečně vyvolává příslušné vzrušení. Stejně jako máme každý jiný vkus, jiné záliby a jiné chutě, platí, že fetišů je ve výsledku široká škála. 

Tímto způsobem mohou být uctívány ruce, nohy, ňadra, pozadí… nebo třeba spodní prádlo jako podprsenky, podvazkové pásy nebo latexové sety. Objektem fetiše mohou být také sexy boty na vysokém podpatku, erotické pomůcky a třeba konkrétní jídlo.

Fetišem může být také sexuální náklonnost k osobám extrémně staršího nebo naopak extrémně mladšího věku. Mezi formy fetiše se rozhodně počítá submisivní nebo naopak výrazně velitelská pozice v páru při sexuálním aktu. Extrémnější forma fetiše je pak například sado-maso a praktiky svazování, škrcení nebo ponižování. Chcete se dozvědět víc? Pojďme na to!

Je libo latex?

Mezi krásné a sexy fetiše patří například ujíždění na latexu. Partnerka se výrazně nalíčí, obleče do latexové kombinézy, vezme nějaký dráždivý nástroj, boty s vysokými podpatky a jde se na věc. Jak fetiše ovlivňují například módu a módní návrháře?

Chodidla a nohy v hlavních rolích

Ponožky, silonky, punčochy, elastické kalhoty. Tyto artefakty a samozřejmě v nich oblečené nohy, chodidla, lýtka a další části lidských nohou stimulují milovníka foot fetiše. Praha je dokonce známá nabídkou sexuálních salonů, které dokážou uspokojit i tento typ preferencí. Takový sexuální akt s profesionálkou se samozřejmě může točit kolem masáže nohou a třeba také stimulace pohlavních orgánů pomocí chodidel nebo prstů u nohou.

Foot fetiš je vůbec stálicí v nabídce erotických masérek inzerujících na www.pleasure-world.com a dalších tematických portálech.

Proti gustu…

Někdo má rád holky, jiný vdolky… Co se týče fetiše, může se jednat i o výrazné preference například konkrétní rasy, barvy vlasů, velikosti poprsí nebo třeba preference výrazně ochlupených sexuálních partnerů.

Rovnováha sil…

O tu ale zrovna v tomto případě vůbec nejde. Fetiš, který máme právě na mysli, je naopak ten, kdy jsou partneři v naprosto nerovné pozici. Jedná se o hru na kočku a myš, dominu a otroka, nadřízeného a podřízenou při konkrétním sexuálním aktu. Nikdo netvrdí, že si to nelze vyměnit, ale preference jsou prostě preference. Při této formě sexuálního aktu mohou partneři přistoupit třeba na tyto zajímavé role:

  • pokojská a ředitel hotelu
  • letuška a pilot
  • domina a otrok
  • opravář praček a utrápená hospodyňka
  • pizza boy a hladová zákaznice

Sex na veřejnosti

Jistou formou neobvyklé sexuální stimulace je také provozování intimních praktik na místech, kde hrozí jisté riziko přistižení. Nebo je to prostě touha po neznámém, neobvyklém a netradičním. Na druhé straně barikády pak stojí utajený pozorovatel, kterého naopak vzrušuje sledovat jiné páry při jejich sexuálních radovánkách.

Kde je hranice?

Fetišismus je považován za zdravou a vcelku normální součást lidského sexuálního života. Pokud je však dotyčný člověk stimulován pouze botami, prádlem nebo násilím a nedokáže se bez něj vzrušit, ani uspokojit, považuje se to již za možnou diagnózu.

Sprostá slova

Některé lidi vzrušují sprostá slova při sexu. Existují muži, které výrazně stimuluje, když je jejich partnerka nebo partner při aktu častuje vulgárními nadávkami. Další skupinou mužů jsou ti, kteří mají rádi výrazně vzdychající ženy. Těch je jistě většina. Co také s “leklou rybou”, která sotva lapá po dechu…

Pronikly některé druhy fetišismu do vašeho života? Napište nám, jaké konkrétní libůstky jste během svých sexuálních radovánek objevili? Těšíme se na komentáře, jak na to reagovali vaši sexuální partneři. Bude to síla?

Růžena Hlavsová