Pokud máte dlouhodobý vztah, nebo jste již nějakou dobu ve svazku manželském, jistě čas od času řešíte nějaké to výročí. Nejdřív je to romantický rok, pak třeba 10 let a někdo slaví dokonce zlatou svatbu. Jak se dají takováto výročí příjemně oslavit? Nechte se inspirovat našimi možnostmi.

Romantika po roce

První výročí vztahu většinou všichni nadšeně slaví. Zkuste si vzpomenout, kde jste se poprvé s partnerem potkali a zajděte si na toto místo nostalgicky zavzpomínat. Kytičky pro partnerku a pozvání na romantickou večeři určitě potěší. Co kdybyste začali přemýšlet o prstýnku nebo dokonce o miminku?

Pět let spolu? Udělejte dojem!

To už je docela výkon! Začínáte se znát “jako své boty”. Jako partneři jste si ukázali kromě těch dobrých stránek také část těch negativních a pořád jste spolu! Vztah už má zajeté koleje, které je třeba trochu okořenit! Zkuste svého partnera ohromit! Vezměte ho na výlet nahoru do stezky v oblacích, na ještědskou rozhlednu na nebo třeba na nejdelší visutý most, který nedávno dokončili na Dolní Moravě. Třeba si tam zavzpomínáte na závrať, kterou jste měli při prvním společném polibku.

Deset let? Chtělo by to prstýnek!

Pokud jste svoji partnerku ještě nepožádal o ruku a jste spolu akorát deset let, nabízí se ta nejlepší příležitost. Vezměte ji někam na romantický výlet, třeba do Paříže, a tam se vyslovte se svým nejromantičtějším dotazem. Pokud s vámi pojede do Paříže, určitě řekne i své sladké ANO! Slibujeme! Ubytujte se v romantické čtvrti Saint Germain, která je plná kaváren, restaurací a také příležitostí, kde se dá žádost o ruku v romantickém duchu realizovat.

Dvě dekády nás nezastaví

Dvacet let spolu! To už je opravdu co říct. Děti jsou už skoro z domu, začínáte mít více času jeden na druhého. Využíváte jej ale? Nebo se spíše věnujete zahradě, venčení psa a výletům? Rozhodně byste  neměli zapomínat na budování vašeho vztahu. Po dvaceti letech už na sebe víte opravdu všechno a mnoho negativních vlastností jste si již odpustili. Zkuste na oslavu své porcelánové svatby zkusit oživit sexuální život. Zajděte si třeba na společnou masáž. Dnes existují společné masáže pro muže i ženy a mohou mít dokonce erotický nádech. Pro muže to bude skvělá relaxace, obzvlášť pokud fyzicky pracuje, a pro ženy to může být velká inspirace pro domácí intimní chvíle.

Čtvrt století a pořád spolu!

Pokud jste to spolu vydrželi až doteď a stále vám to klape, může to vypadat, že spolu zůstanete  do doby, dokud vás smrt nerozdělí. O té však hovořit nechceme. Raději budeme vymýšlet velkolepou oslavu. Říká se jí stříbrná svatba a většinou se slaví s rodinou a přáteli. Uspořádejte příjemný piknik někde v zahradní restauraci a pozvěte lidi, kteří za vaším vztahem stáli a podporovali vás celou dobu jeho trvání. Můžete zkusit obnovit manželský slib a nebo třeba hrát zábavné hry se spoustou vtipných hádanek jako na svatbě. Určitě se skvěle pobavíte!

Zlatá svatba

I po 50ti letech společného života mohou být žena a muž spolu šťastni. Pokud máte například takto šťastné rodiče, můžete jim uspořádat oslavu tohoto krásného výročí. Zkuste jim domluvit znovuobnovení svatebního slibu tam, kde jej před 50 lety realizovali poprvé, určitě budou nadšení!

A jak slavíte svá krásná domácí výročí vy se svým partnerem? Pořádáte okázalé večírky, nebo si tu svoji chvilku necháváte nejraději pro sebe v soukromí vašich čtyř očí? Jaká oslava výročí vašeho vztahu na vás udělala největší dojem? Napište nám, jestli máte rádi překvapení, nebo oslavy raději sami plánujete!

Růžena Hlavsová