Laserové odstranění chloupků se považuje za nejefektivnější možnost, jak se konečně zbavit nekonečného kolotoče holení nebo návštěv kosmetického salónu, kde se téměř každý měsíc musíte podrobit bolestivé epilaci voskem nebo cukrovou pěnou. S laserem za pár sezení získáte dokonale hladkou pokožku. A s největší pravděpodobností napořád. A jaké jsou nejčastější otázky, které vás ohledně návštěvy mohou napadnou?

Je to bolestivé?

Každý vnímá bolest úplně jinak. Nezáleží jen na tom, kde máte práh bolesti, ale i na tom, jak ji osobně pociťujete. Věděli jste, že například u mužů je práh bolesti větší, ale hůře bolest snášejí než ženy? A naopak? Což vlastně není vůbec překvapivé, když se vezme v potaz nebezpečí, kterým obě pohlaví čelila v minulosti. A jak je to tedy s bolestí u laserové epilace?

  • I zde jako kdekoliv jinde záleží na tom, jak bolest vnímáte. Všeobecně je však laserová epilace popisována jako jedna z nejméně bolestivých, které lze v současnosti podstoupit.
  • Bolestivost minimalizují i samotné laserové přístroje, které při epilaci kůži zároveň chladí a tím zajišťují téměř bezbolestný zákrok.
  • Čím modernější je laserový přístroj, tím je většinou i rychlejší a o to více má i výkonnější chlazení.

Opravdu se zbavím nechtěných chloupků už napořád?

S největší pravděpodobností ano. Samozřejmě velmi záleží na typu vašeho ochlupení. Čím jsou chloupky tmavší a pokožka světlejší, tím bude epilace účinnější. Ovšem barva pokožky, opálení nebo světlé chloupky vás automaticky nevyřadí z toho, abyste tuto proceduru podstoupili a zakončili se skvělým výsledkem. Fototyp pokožky ani barevnost chloupků vás nijak neomezuje. Což je velký rozdíl oproti levnější IPL technologii.

Jak to vlastně funguje?

Laserová energie míří na melanin v kořínku chloupku. Tím dochází k zničení cibulky a omezení jeho růstu. Pro úplnou eliminaci chloupků budete však muset počítat s více než jedním sezením. Chloupky se totiž musí zasáhnout v určitém stádiu. Vzhledem k tomu, že každý chloupek se v daném okamžiku nachází v jiné fázi, je potřeba proceduru několikrát zopakovat, aby došlo k vymizení všech chloupků. Vy si pak budete moci užívat krásně hedvábné tělo. Až budete bez chloupků, tak nezapomínejte na to, že i pokožka bez chloupků potřebuje stálou péči, aby si zachovala svoji hebkost a zářivost. Víte, jak na to?

Jdou přístroje na laserovou epilaci zakoupit domů?

  • Nejdou. Epilační laser je dokonce lékařský přístroj. Co to znamená? Že laserovou epilaci může provádět jen osoba, která má zdravotnické vzdělání a patřičnou certifikaci.
  • Chcete-li tento zákrok podstoupit, zamiřte do klinik estetické medicíny, kde je vyškolený personál s patřičným vzděláním.
  • Na doma si lze koupit pouze přístroje fungující na bázi intenzivního pulzního světla (IPL). Ty však nejsou tak účinné a většinou nedokáží zajistit trvalý výsledek. S IPL zařízeními se lze setkat také v kosmetických salonech. Počítejte však s mnohem větším množstvím sezení a tím, že výsledek nebude mít tak dlouhodobý efekt jako laserová epilace prováděná vyškoleným odborníkem.

Na které partie těla lze laser použít?

  • Na všechny.Epilaci lze využít na oblast rukou, nohou, třísel, zad, břicha, podpaží ale dokonce i na části obličeje. Chcete-li se zbavit nechtěných chloupků nad rty nebo pánové vousů, i zde je možnost dosáhnout kýženého výsledku.
  • Doba trvání procedury se bude odvíjet od množství chlupů i velikosti ošetřované plochy. Menší části těla jdou zvládnout i do patnácti minut.

Je potřeba speciální přípravy?

Před samotným zákrokem by se neměla kůže po dobu 4 až 6 týdnů epilovat žádným způsobem. Pokud vám budou chloupky vadit, je možné je holit. Chloupky si také budete muset odstranit pomocí žiletky večer před procedurou.

Už také máte svých chloupků plné zuby?

Růžena Hlavsová