Mnoho z nás si pod pojmem estetická klinika vybaví zejména plastické operace prsou, úpravy nosů nebo liposukce různých částí těla, které hojně navštěvují celebrity posedlé touhou po dokonalosti. Rozsah nabízených služeb je však mnohem širší. Na klinice pomáhají zbavit se jizev po operacích nebo provádějí rekonstrukční zákroky pacientům po léčbě rakoviny a tím jim usnadňují návrat do normálního života.

 

Rozhodujete se pro vylepšení vzhledu a nevíte kam se obrátit? Estetická klinika pomůže

Chcete skoncovat se svojí vráskou uprostřed čela, či hodláte vstoupit do nové životní etapy s novým poprsím? Dřívě než se svěříte do rukou plastického chirurga případně dermatologa, promyslete si jaké zařízení využijete. Tak jako v jiných oborech se i v této oblasti může kvalita služeb jednotlivých klinik lišit. Proto se zajímejte nejen o množství nabízených služeb, ale i o odbornost jednotlivých lékařů, délku praxe kliniky a přístup ke klientům. Dobrým ukazatelem jsou i recenze spokojených pacientů.

 

V čem jsou výhody specializované kliniky

Klinika estetické medicíny, se orientuje na užší záběr působnosti, ale její tým se dokáže lépe soustředit na svoji specializaci a v té se dále vzdělávat a zdokonalovat. Taková klinika totiž zaměstnává pouze odborníky ve svém oboru, kteří kteří používají kvalitní materiály a vybavení. Dokáží vám nabídnout tu nejlepší péči, díky které dosáhnete požadovaných výsledků.

 

Jaké služby vám taková klinika může nabídnout:

Kliniky estetické medicíny nabízí služby v oblasti korektivní dermatologie, plastické chirurgie, estetické gynekologie a navíc různé zákroky laserem. Mezi nejoblíbenější zákroky patří samozřejmě liposukce a úpravy prsou, korekce vrásek, transplantace vlasů či odstranění celulitidy. Velmi rozšířené patří i úpravy, které nejsou snadno rozpoznatelné, jako třeba fotoomlazení IPL světlem nebo redukce pocení botulotoxinem.

Mohlo by to působit dojmem, že většina klientů takovýchto lékařských zařízení bývají ženy, ale není tomu tak. Také muži touží vypadat dobře a služeb estetické chirurgie využívají mnohdy stejně často jako ženy.

 

Je nějaký rozdíl mezi korektivní dermatologií a plastickou chirurgií?

Cílem korektivní dermatologie je zejména s bojem proti příznakům stárnutí pleti, kožními onemocněními, znaménky nebo pigmentací kůže. Mezi oblíbené úkony patří výplně proti vráskám nebo aplikace mezonití. Zákroky prováděné při estetické dermatologii jsou méně invazivní oproti plastické chirurgii, která však umí vytvořit markantní změny tváře a postavy pacienta. Tradičními představiteli práce plastických chirurgů jsou modelace prsů, úpravy očních víček, redukce tukové tkáně a jiné.

 

Existují nějaká omezení bránící podstoupit zkrášlení?

Rozhodnete-li se využít služeb estetické kliniky, určitě se nejprve objednejte na nezávaznou konzultaci. V jejím průběhu proberete s odborným lékařem, “co vás trápí” a společně najdete řešení. U všech “zkrášlovacích” oborů je hlavním cílem zdraví pacienta; mohou nastat situace, kdy vámi zvolený typ řešení nebude vhodný pro váš aktuální zdravotní stav. Z tohoto důvodu je nezbytné, aby s ním byl váš ošetřující lékař seznámen ještě před zákrokem.

Také vaše představa o výsledku zákroku může být nereálná nebo můžete požadovat zákrok, který by z estetického hlediska nebyl přínosem; proto by měl být plastický chirurg i tak trochu psycholog a případný zákrok, pokud není ve vašem zájmu, vám rozmluvit.

Podstoupili jste již nějaký estetický zákrok? Tvrdíte, že ne? A, co takové bělení zubů, i tato služba spadá do estetické medicíny, konkrétně do oboru stomatologie. Trendem poslední doby je vzrůstající počet zájemců o zkrášlovací chirurgii a tím roste i počet klinik, zabývajících se touto lékařskou disciplínou. Plánujete-li podstoupit úpravu svého vzhledu na estetickém zařízení, dobře se informujte o kvalitách služeb konkrétní kliniky.

Podstoupili jste už nějaký zkrášlovací zákrok? Máte v plánu úpravu vašeho zevnějšku?

Růžena Hlavsová