Zajímáte se o zdravou výživu? Přechod z restaurační stravy na fitness obědy je jednou z možností, jak začít razantně měnit životní styl. Nezáleží na tom, jestli chcete zhubnout nebo přibrat. Fitness jídelníček je vytvořený tak, abyste zdravě dosáhli vašich cílů, ať už se jedná o redukci váhy, nebo naopak nabírání svalové hmoty. V našem článku se dozvíte základní informace o fitness stravování a poradíme vám, jak si dopřát zdravý a vyvážený oběd i během hektického pracovního týdne.

Fitness obědy v krabičce jsou ideálním startem pro začátečníky

Stravování Čechů se za posledních 10 let změnilo k lepšímu. Lidé častěji obědvají lehká jídla a zajímají se o jeho nutriční hodnotu. S tím souvisí popularita krabičkové diety. Nejčastěji je zmiňovaná jako účinný způsob, jak zdravě snížit hmotnost. Pokud si ji ovšem spojujete pouze s hubnutím, unikla vám její hlavní podstata. Jídlo z krabiček musí být hlavně dokonale vyvážené a připravené pro každého strávníka individuálně. To je tajemství jejího úspěchu. Přijmete tolik živin a energie, kolik potřebujete s ohledem na váš cíl a fyzickou aktivitu.

Jaké jsou hlavní výhody odběru fitness obědů v krabičce?

V Česku je silně zakořeněná kultura využívání zvýhodněného poledního menu v restauracích, nebo stravování v podnikových jídelnách. V obou případech došlo v průběhu let k určitému posunu. Restaurace nabízejí v rámci poledního menu nejen tradiční české hotovky, ale postupně zařazují i lehké obědy. Závodní jídelny nemají tak široký výběr, ale ve většině z nich najdete alespoň čas od času zdravé jídlo. Rozšířená nabídka zdravých jídel je určitě pozitivní změnou, ale ne všude mají takto pokrokovou nabídku a navíc objednaná porce splňuje určité normy, ale není připravená přímo pro vás.

Fitness obědy od spolehlivého dodavatele mají tyto hlavní benefity:

  1. Každý den si pochutnáte na zdravém jídle, které je připravené z čerstvých a kvalitních surovin a jeho nutriční hodnota přesně odpovídá vašim potřebám.
  2. Oběd vám doručí přímo do práce, kde si ho můžete vychutnat v odpočinkové místnosti.
  3. Nemusíte nikam běžet a netrpělivě čekat až vám donesou oběd, abyste ho do sebe doslova hodili a pak zase běželi zpátky. Donáška ve smluvený čas vám ušetří stres a vy si tak jídlo vychutnáte naprosto v klidu.
  4. Dodavatelé krabiček nabízejí různé programy. Můžete odebírat pouze oběd, dopolední, odpolední jídla, nebo využít celodenní program, který zahrnuje pět chodů.
  5. Zdravá strava vás nabije energií, takže nebudete trpět poobědovou únavou a útlumem.
  6. Získáte inspiraci na zdravé vaření.
  7. Můžete si zvolit, zda chcete hubnout, udržovat váhu, nebo přibrat. Podle toho výživový poradce upraví množství přijímaných živin.

A co když mi nebude chutnat?

Mnoho lidí má utkvělou představu, že zdravé jídlo nemůže být dobré. Zkusili jste někdy nějaký doplněk stravy a nedalo se to jíst? Někteří výrobci nedbají na chuťový prožitek, jiní se to snaží změnit. Nicméně fitness strava není o potravinových doplňcích. Tepelně upravovaná zdravá jídla mohou chutnat výborně. Stačí, když si vyberete vhodného dodavatele, který si zakládá nejen na nutriční hodnotě, ale také na chuti. Týdenní menu je pestré a nápadité a neopakuje se pořád dokola. Ideální způsob, jak to zjistit, jsou reference klientů, osobní doporučení a objednávka zkušebního menu. Pokud vás zkušební menu nenadchlo, nebo vám vůbec nechutnalo, nevzdávejte to a hledejte dál. Krabičky připravují jen v hlavním městě desítek firem.

Dopřejte si zdravý a chutný oběd během hektického pracovního týdne

Fitness strava je vyvážená a zdravá. Pokud si chcete během pracovního týdne dopřát zdravá jídla, jsou obědy z krabičky pohodlnou a chutnou variantou.

Oběd vám donášková služba doručí ve smluvený čas přímo do práce.

Tím pádem nemusíte nikam spěchat a navíc si pochutnáte na obědě, který je připravený přímo pro vás.

Kde se nejčastěji stravujete? Vyhovuje vám nabídka poledního menu, nebo byste uvítali více zdravých jídel?

Máte v práci odpočinkovou místnost, kde byste si mohli v klidu vychutnat oběd?

Růžena Hlavsová