Nalíčená ihned po probuzení, nalíčená ve vodě, nalíčená ve kteroukoliv denní dobu? Možné to je! Díky kurzu permanentního makeupu můžete získat nové znalosti a praktické zkušenosti v oboru péče o ženskou krásu.

Kurz permanentního makeupu v rukou profesionální makeup artistky

Permanentní makeup – podobně jako tetování – vyžaduje určitou dávku talentu, šikovnosti, uměleckého cítění a také znalosti módních trendů v oboru ženské krásy. Pokud máte štěstí a oplýváte těmito schopnostmi, byla by nejspíš škoda nevyužít šance učit se od profesionálů. Jednou ze špičkových profesionálních lektorek v oboru permanentního makeupu je Irina Radchenko. Ta se permanentnímu makeupu dlouhodobě věnuje. Pět let má svůj vlastní salon a 4 roky předává na kurzech klientkám svoje praktické zkušenosti.

Pro koho je kurz určen?

Do kurzu se mohou přihlásit jak makeup artistky se zkušenostmi, tak také úplní nováčci v oboru. Kurz často navštěvují také specialistky z kosmetických salonů, které se chtějí svým klientkám nabídnout nové služby a dlouhodobě dokonalý vzhled.

Co se na kurzu naučíte?

Permanentní makeup není jen obyčejné líčení, které se dá jednoduše odlíčit. Je třeba mu věnovat daleko více pozornosti. V kurzu je kladen důraz na každý detail. Budoucí makeup artistka se může naučit kouzlit s barvami a jejich intenzitou, porozumí aplikaci pigmentu a získá také praxi, jak dokonale odhadnout vzhled každé konkrétní klientky. Vše si během kurzu vyzkouší na latexové podložce a poté i na modelkách.

Pro zkušené specialistky je připravena možnost zvýšení odborné kvalifikace. Připraven je také rozbor konkrétních chyb z praxe v minulosti.

Make-up na vždy nebo na chvíli?

Tetování – obrázky na kůži – vydrží v lepší či horší kvalitě po celý život. S permanentním make-upem/tetováním je to trochu jinak. To se postupně vytrácí a je na jeho nositelce, jestli jej po pár letech bude chtít obnovit nebo případně i pozměnit. Trvanlivost a výsledný vzhled záleží také na věku klientky, ovlivňuje jej například i míra pocení, zdravotní stav a kvalita použitého materiálu.

Oči a rty v hlavní roli

Permanentní makeup se věnuje těm nejsmyslnějším částem obličeje – očím, obočí a rtům. Jaké jsou jeho druhy?

Oční linky – úžasná linka, která se ve vodě nikdy nerozmaže a dodá každé ženě sexy pohled! Pohled prohloubí spodní linka těsně pod řasami, linka na horním víčku zvýrazní a opticky zvětší oko své majitelky.

Obočí – nejoblíbenější a nejčastější typ permanentního makeupu

  • Microblading (vláskování)
  • Pudrové – drobné tečky, vytetované mezi obočí
  • 3D – kombinace pudrového a microbladingu

Rty – tetují se kontury/linky a tónuje se také výplň, která v praxi nahrazuje líčení rtěnkou

A to je vše?

Nebojte, ještě nekončíme! Další možností, pomocí které dokáže kvalitní makeup artistka vylepšit ženský obličej, je například permanentní tvářenka nebo také stínování očních linek. Mezi dovednosti šikovných tatérek patří také optické zmírnění defektů pleti nebo dermapigmentace prsních dvorců.

Aktuální trendy líčení

Léto přichází a s ním přichází také naprosto žhavé trendy líčení pro letošní plavkovou sezonu, necháte se jím inspirovat třeba pro permanentní makeup?

A jak jste na tom se svojí ranní vizáží vy? Jste ochotná si přivstat, abyste pro svého partnera vykouzlila profesionální úsměv s kompletní „fazonkou“? Nebo se těšíte ze stáléhšo líčení ze salonu profesionální makeup artistky? Pochlubte se typem svého líčení a inspirujte ostatní v komentářích.

Růžena Hlavsová