Společnost Mustela si je dobře vědoma toho, že jako děti nejlépe rosteme veskrze dobrodružství. To se ale občas neobejde bez nepříjemností, pádů a škrábanců. Právě proto přichází s pomocnou rukou ve formě delikátních kosmetických přípravků, jenž ty nejmenší znovu vrátí na cestu plnou poznávání a objevování. Jejich výrobky se také stanou nepostradatelné pro maminky v období očekávání a mateřství.

 

Mustela – tradice s respektem k planetě a potřebám všech typů pokožky

Značka Mustela, založená roku 1950, jako jedna z vůbec prvních začala klást důraz na uvědomělou výrobu kosmetiky a její složení. Od hodnot, jež se při svém vzniku zavázala dodržovat, za dlouhá léta své existence neustoupila ani píď. Dokonce se ambiciózně přihlásila k dalším, při jejichž naplňování neváhá využít veškerých dostupných inovací. Rodinná společnost, jejímž prvořadým cílem byla a je péče o pokožku dětí a ulehčení práce rodičů, tak úspěšně kombinuje tuto snahu se zájmem o problematiku ekologie a udržitelného rozvoje.

 

  • V jejím portfoliu bychom nalezli přípravky speciálně navržené pro ženy pro období gravidity a mateřství. Poskytují potřebnou výživu pokožce namáhané samotným těhotenstvím a kojením, pomáhají zachovat její pružnost a přirozenou glow.

 

  • V případě kategorie výrobků určených pro děti Mustela myslí na každodenní kosmetickou rutinu, tak na produkty s velmi specifickým zaměřením. Zohledňuje přitom zvláštnosti dětské pokožky, která může mít sklony k šupinatění, tvorbě ekzémů nebo opruzenin.

 

Bezpečná formula coby hlavní atribut skincare pro děti

Dětská citlivá kůže, které ještě chybí ochranná bariéra, si zaslouží kosmetiku z těch nejkvalitnějších surovin. Její receptura obsahující v průměru 95% přírodních složek je hypoalergenní a bez obav ji lze použít i při péči o novorozence. Vlajkovou loď značky Mustela představuje hydratační tělové mléko pro ty nejmenší. Je neparfemované, bohaté na vitamín E a esenciální mastné kyseliny. Do posledního detailu promyšlené složení z čistých a zdraví absolutně nezávadných přísad nicméně platí všechny jejich výrobky. K těm nejoblíbenějším bychom mohli zařadit ještě čistící gely pro intimní hygienu miminek, zklidňující krémy proti opruzeninám a oleje do koupele, u maminek se velkému zájmu těší extra vyživující krémy proti striím.

Organické a zero waste suroviny

Sedmdesát let zkušeností a odborných znalostí z oblasti dermatologie vykrystalizovalo v ustálený výběr používaných přísad. Takových, které jsou ve své podstatě jednoduché, nicméně ne obyčejné a dětské pokožce nejpřirozenější a nejprospěšnější.

 

 

Bez povšimnutí by neměla zůstat skutečnost, že tyto ingredience jsou používány v organické kvalitě. Zajímavostí je také to, že společnost využívá pro své výrobky zero waste avokáda, tj. získává neprodané kusy ovoce nevhodné pro potravinářský průmysl, kterým tak dává nové využití.

 

Ekologické a sociální závazky

Společnost Mustela je držitelem certifikátu B Corporation (B Corp), který ji zavazuje k plnění standardů sociální a environmentální odpovědnosti a udržitelnosti. Co tato certifikace pro ni v praxi znamená? Jedná se především o implementaci principů cirkulární ekonomiky a závazků dosažení uhlíkové neutrality do roku 2030. Mimo to v roce 1982 došlo k založení Mustela Foundation, nadace, jenž se snaží nejrůznějšími projekty zlepšovat kvalitu života dětí a rodin po celém světě. Spolupracuje přitom s odborníky z oborů jako je pedagogika, psychologie nebo pediatrie.

Nakupujete kosmetiku pro miminka v lékárnách? Podle čeho ji vybíráte

Růžena Hlavsová