Pokud se chystáte na zahraniční služební cestu nebo dovolenou a hledáte nejlevnější parkování u letiště 1parking, pak vám přinášíme několik tipů na zajímavé služby a kritéria, která byste při volbě parkovacího místa neměli opomenout. V tomto článku se dočtete, jak se vyhnout stresu spojenému s hledáním stání pro svůj vůz před odletem a na co si dát obzvláště pozor, než si nějaké místo zarezervujete. Chcete-li, aby váš motorový mazlíček nepřišel během vaší nepřítomnosti k újmě, tak věnujte pozornost následujícím řádkům.

Nejlevnější parkování u letiště lze rezervovat s předstihem

Speciální internetové portály nabízí nejen možnost vyhledání parkovacích míst podle vašich konkrétních kritérií, ale můžete si jejich prostřednictvím stání ihned zarezervovat. Na hlavní stránce ve většině případů stačí zadat následující informace:

  •  lokalitu, kde chcete parkovat,
  •  čas odjezdu a příjezdu,
  •  cenový strop, se kterým jste ochotni kalkulovat. 

Následně vám srovnávač dohledá relevantní výsledky odpovídající zadaným požadavkům. Jakmile si vyberete z nabízených možností, jste přesměrováni na web poskytovatele, kde stačí vyplnit formulář pro rezervaci a místo bude v daný termín vaše. U některých portálů lze navíc rezervaci vyřídit přímo na jejich stránkách. Tímto způsobem se vyhnete hledání parkoviště v den odletu a nebudete se tak muset obávat, že kvůli tomu nestihnete letadlo.

Vůz si můžete nechat odvézt z letiště

Ne vždy jsou k dispozici místa přímo v blízkosti letiště. Někdy musí člověk svého motorového miláčka zaparkovat na periferii města nebo do konce v obci za ním. To může být pro někoho samozřejmě potíž. Následně je nutné řešit, jak se dostat z této obce nebo kraje Prahy k letištnímu terminálu. Navíc pokud je například váš přílet plánován na pozdní hodiny v noci, je situace ještě složitější. Poskytovatelé těchto parkovacích míst ale přišli s nápadem, jak se s tímto problémem vypořádat. Nabízí svým klientům službu odvozu a přívozu jejich auta přímo na letiště. Jedinou vaší povinností bude dostavit se v domluvený čas k terminálu. 

Nepodceňujte zabezpečení parkingu

Důležitým kritériem, na které byste neměli zapomínat při výběru parkovacího místa, je zabezpečení areálu, kde bude vaše auto umístěno. Přece jen tam bude stát několik dní nebo i týdnů a vy po návratu domů určitě nechcete čelit nepříjemným překvapením. Každý solidní poskytovatel parkovacích služeb by měl mít v rámci svého areálu zajištěnou alespoň jednu z následujících věcí:

Prozkoumejte okolí areálu parkoviště

Abyste mohli s klidným svědomím odletět na dovolenou nebo služební cestu do zahraničí, pokuste se ještě před rezervací parkovacího místa prozkoumat jeho blízké okolí. Pokud se v lokalitě nachází podezřelá zákoutí a opuštěné budovy, kde by mohli nocovat squateři nebo různé nekalé živly, raději se takovému místu vyhněte. A to i v případě, že je parkoviště hlídané; není potřeba riskovat, když si můžete vybrat místo jinde. Pro průzkum okolí není nutné nikam jezdit, stačí vám k tomu připojení k internetu a počítač nebo chytrý telefon. Pomocí funkce “panorama” v aplikaci Google maps nebo mapy.cz si můžete snadno prohlížet ulice a budovy poblíž parkingu.

A to už je úplně vše k výběru správného parkování u letiště. Nyní už byste měli mít jasno v tom, co požadovat od placeného parkoviště, kde bude váš automobil trávit čas, než se vrátíte ze zahraničí. Dočetli jste se, jaké nadstandardní služby je výhodné využít. A nakonec jste se dozvěděli, na co si dát pozor, než provedete závaznou rezervaci. Teď už se můžete s klidným svědomím pustit do průzkumu.

A kde parkujete během dovolené vy? Máte nějaké oblíbené místo nebo se pokaždé spoléháte na jiného poskytovatele parkovacích služeb? Podělte se s námi o své tipy v komentářích, určitě někomu pomůžou!

Růžena Hlavsová