Obec s bohatou historií zažívá v posledních letech boom. Pražané utíkají na kraj města a Uhříněves je mezi nimi častou volbou. Stěhují se sem i ti, kteří přímo do města nechtějí. Výhodou je vlaková doprava i dobrá občanská vybavenost.

Pokud nehledáte jen plytké bydlení v satelitu, ale skutečně zajímavé byty, Uhříněves by se vám mohla líbit. Její atmosféru vykresluje i historie a několik památek. Podívejte se na byty v Uhříněvsi a poraďte se přímo s developery, co by vám mohli nabídnout.

„Poslední rok ukázal, že rodina se v panelákovém bytě v Praze dusí. Obrátili jsme se na developera, ten nám našel krásný byt v novostavbě v Uhříněvsi, a ještě doporučil realitního makléře, který výhodně náš byt prodá. Stačí nám jen malý úvěr na dofinancování a budeme si užívat malé zahrádky a zeleně a v Praze jsme vlakem za chvíli,“ shrnuje ve stručnosti pětatřicetiletá Ludmila příběh, který řeší mnoho mladých rodin. Právě ty potřebují zůstat v blízkosti metropole, protože tam mají práci a děti školy. Vzhledem k omezenému cestování ale touží po více prostoru a přístupu k zeleni. Co může tedy Uhříněves nabídnout?

  1. Bohatou historii, kterou reprezentují mimo jiné dva kostely, židovský hřbitov, starý Mlýn a Železniční most nad Říčanským potokem v Uhříněvsi
  2. Blízkost přírody a velké množství zeleně zaručí Uhříněvská obora s cyklostezkou, kde jsou lesy a Říčanský potok, nechybí cyklostezky. V blízkosti je také park Říčanka, kde jsou lesy, rybníky, pole i louky.
  3. Supermarket nedaleko a nákupní centra v dosahu
  4. Škola i školka jsou v blízkosti, možnost společenského života v kavárně, působí zde i divadlo U22
  5. Uhříněves má své vlastní, pravidelné farmářské trhy

 

Byty? Uhříněves nabízí luxusní i startovací

Bydlení si můžete vybírat například v projektu luxusní Rezidence Pod Přehradou. Intimní projekt o třech bytech s dispozicemi 2+kk a 3+kk (největší byt s prostornou terasou) v architektonicky zajímavém provedení postaví developer ve středu soukromé zahrady. Projekt, který vyrůstá na východním okraji Uhříněvsi ve vesnici Hájek, bude dokončen příští rok. Nápomocen vám bude jistě přímo developer, který splní každé přání týkajících se úprav a klientských změn.

Ideální pro mladé páry, singles či seniory je určitě Viladům Uhříněves, který nabízí městské bydlení, ale s příjemným klidem venkova. Třípatrový dům postavil developer v Bečovské ulici a vybírat lze ze sedmnácti bytových jednotek. Ať už zvolíte nejmenší 1+kk, nebo 2+kk s plochou 20 až 39 metrů čtverečních, budete se cítit vždy útulně. Ideální jsou tyto byty jako startovací bydlení, nebo jako investice. V přízemí mají předzahrádku, třetí patro nabízí prostorné terasy. Před domem se nachází šest parkovacích míst, které je možné dokoupit.

Městská část Praha Uhříněves píše svoji historii již od 13. století. Největší rozvoj pak zažila v 19. století, kdy v Uhříněvsi vznikl pivovar, cukrovar, cihelna i mnoho statků. Výhrou místních obyvatel je dopravní dostupnost do centra metropole. Jezdí tam řada autobusů, ale nejvytíženější je určitě doprava vlakem, která nabízí dojezd na Hlavní nádraží za patnáct minut. Významná silniční tepna pak zaručí, že jste za pět minut na dálnici D1.

Před dvěma lety (2019) vyhrála Uhříněves soutěž Obec přátelská rodině. Že jde o místo, které je přátelské rodinnému bydlení dokládá také stavba nové školy a školky. Doporučujeme procházku Uhříněvsí, kde si prohlédnete místní zámek i další památky a promyslíte si, zda by se vám líbilo zařadit se mezi rezidenční obyvatele. Pokud se obrátíte přímo na developery, jistě vám řeknou víc a pomohou najít vhodné bydlení.

Růžena Hlavsová